Pazaryeri 15 Temmuzda tek yürek oldu


0

BEĞENDİM

Pazaryeri 15 Temmuzda tek yürek oldu

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik gününde Şehitleri Anma programı gerçekleştirildi.

Pazaryeri ilçesindeki program ilçe şehitliğinde kuranı kerim okunması ve şehitlere dua edilmesi ve karanfil bırakılmasıyla başlarken, protokol üyeleri ve vatandaşlar tarafından şehitlikten ilçe merkezine kadar kortej düzenlenip yürüyüş yapıldı.

Hükümet Konağı önünde akşam 21.00 de başlayan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik gününde Şehitleri Anma programı, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra Kuran-ı kerim okunması ve ilçe Müftüsü Dr.Şerif Gedik tarafından dua edilmesiyle devam etti.

Pazaryeri Kaymakamı Ferhat Altay düzenlenen programda”15 Temmuz gecesi ezan, bayrak, vatan ve bağımsızlığımız uğruna hayatlarını fedayı can eden 251 şehidimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Bağımsızlığımıza sahip çıkan ve büyük bir işgal girişimine mani olan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yanı başında şehit olan kardeşlerini gördüğü halde öne çıkmaktan geri durmayan 2193 kahraman gazimize, cesaretleri ve fedakarlıkları adına şükranlarımı sunuyor, kendilerine Allah’tan sağlıklı sıhhatli uzun ömürleri diliyorum” diye konuştu.

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenlenen programda “15 Temmuz, millet iradesinin cesaret ve ferasetle tecelli ettiği, tarihimize altın harflerle yazılmış büyük demokrasi mücadelesinin adı ve 251 demokrasi şehidi verdiğimiz örnek bir kahramanlık destanıdır” dedi.

Belediye Başkanı Zekiye Tekin konuşmasında şunları kaydetti:

“Darbelerden çok çeken ve bir daha böyle bir deneyimi yaşamak istemeyen milletimiz, büyük bir sağduyu ve kararlılıkla 15 Temmuz 2016’daki girişimi engelleyerek bayrağına, iradesine, demokrasisine ve hepsinden önemlisi geleceğine sahip çıkmıştır. Bu direniş milli kimliğimizin birlik duygumuzun en önemli göstergesidir. 15 Temmuz şanlı direnişimizin yıl dönümünde; darbe ve iç işgal girişimini savuşturan ve bastıran ve kurucu liderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün bizlere miras bıraktığı Türkiye Cumhuriyetini muhafaza etmemizde bizlere öncülük eden Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a saygılarımızı ve şükranlarımızı sunuyorum. Bu cennet vatanın kahraman evlatları, bütün terör örgütlerine karşı mücadelesini artan bir kararlılıkla her daim sürdürecektir. Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken; bizlere, bağımsızlığımızı ve çağdaş medeniyetin tüm imkânlarından yararlanmamızı sağlayan Ulu Önder ATATÜRK’Ü ve O’nun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi bir kez daha sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyor, gazilerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”

15 Temmuz gecesi yaşananların sinevizyon olarak izlendiği programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halka sesleniş konuşması canlı olarak seyredildi.

İlçedeki okullarda yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ilçe protokolü tarafından çeşitli hediyeler verilirken Pazaryeri ilçesinde Demokrasi nöbeti gece saat 00.13’te okunan selanın ardından başladı.

Programa İlçe Kaymakamı Ferhat Altay ve Belediye Başkanı Zekiye Tekin’in yanı sıra Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman, İlçe Jandarma Komutanı Recep Kuş, İlçe Emniyet Amiri Emrah Turan, ilçe protokolü kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, şehit yakınları, gaziler ve Pazaryeri halkı katıldı.

Pazaryeri 15 Temmuzda tek yürek oldu
Pazaryeri 15 Temmuzda tek yürek oldu
Pazaryeri 15 Temmuzda tek yürek oldu
Pazaryeri 15 Temmuzda tek yürek oldu
Pazaryeri 15 Temmuzda tek yürek oldu
Pazaryeri 15 Temmuzda tek yürek oldu

Bu Haber Pazaryeri Gündem Tarafından Servis Edilmiştir www.pazaryerigundem.com


Back To Top