giriş  ~  kayıt ol  ~  şifremi unuttum?
Ana Sayfa Haberler Galeri Defter Linkler İletişim
..::saat::..
Rastgele Resimler
8425_103251859687045_100000066952650_85369_7901416_n.jpg
Anketler

spacer
 : 
Gönderen KinikKoyu on 2010/7/7 10:50:00 (4373 okuma)


Köyümüzün Yayla Şenliği 4 Temmuz 2010 Pazar günü yapıldı.

Detaylar için tıklayınız...


Eğribel Geçidi'ne 5 km uzaklıkta bulunan Kınık Köyü Yaylasında yapılan şenliğe ilçe halkının yanı sıra MHP Giresun Milletvekili Murat Özkan, İlçemiz Belediye Başkanı Şahin Yılancı, AKP İlçe Başkanı Ahmet Bölük, MHP İl Başkanı Orhan Erzurum MHP İlçe Başkanı Veysel Cengiz, CHP İlçe Başkanı Oktay Alp, Belediye Meclis Üyesi Davut Özacar, Buseyit Köyü Dernek başkanı Zeki Cinci, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sebahattin Çiftçi, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Yönetim kurulu üyesi Gürsel Ekinci, Hasanşey Köyü Dernek kurucusu Şenel Karancı ve çok sayıda gurbetçi katıldı.

Şenlikte katılımcılar, sabahın erken saatlerinde Gürsel Ekinci'nin çaldığı kemençenin ardından daha sonra Onur Bozatlı ile ilerleyen saatlere kadar eğlendiler.

Onur Bozatlı'nın konserinin ardından Kınık Köyü Yardımlaşma Derneği Yönetim kurulu üyeleri tanıdıldı. Kınık Köyü Yardımlaşma Derneği Başkanı Tülay Güllü kısa bir konuşma yaptı. Yapılan konuşmaların ardından Engin Ayar sahne aldı.

Şebinkarahisar köy muhtarlarımızın hemen hemen hepsi şenliğimize katıldılar.

Öte yandan İstanbulda yapılan ve 13.'sü düzenlenen Ufuk Spor Kulübü Köylerarası Futbol Turnuvası'nda şampiyon olan Kınık Köyü Futbol Takımı, törene katılan siyasiler ve halk tarafından tebrik edildi.

Kınık Köyü Yaylasında yaşayan hemşehrilerimiz tarafından hazırlanan yöresel ürünlerin de tanıtıldığı şenlikte geleneksel olarak yapılan Şenlik Ağası seçimi büyük çekişme ile Erol KILIÇ oldu.

Geç saatlere kadar eğlenen katılımcılar alanda yoğun sis olmasına rağmen eğlenmeye devam ettiler.

Son olarak köylümüz Yakup SARIKAYA köylüleri türküleri ve oyun havaları ile şenliği sürdürdü.

Tüm katılan hemşerilerimize teşekkür ederiz.

Şebinkarahisar Kınık Köyü Yardımlaşma Dayanışma ve Kalkınma Derneği

Kaynak: Serkan Çiftçi
Düzenleme: Mustafa Kılıç
Yazıcı dostu sayfa Bu hikayeyi bir arkadaşına gönder Bu makaleden PDF yarat
Yorumlardan yazarları sorumludur.


Arama
Dernek Bilgileri
Dernek Faaliyetleri
Üyelik:
Bugün: 0
Dün: 2
Genel: 65
Son Üyeler: kemal

Sitedekiler:
Ziyaretciler : 1
Üyeler : 0
Toplam: 1
Liste [Popup]
...***Array

Copyright ©Kınık Köyü |Şebinkarahisar Kınık Köyü Derneği Resmi web Sitesidir.| Sitemizden Alınan Hertürlü bilgi Resim Dosya vb. materyalleri Kaynak Göstermeden Kullanmak veya Yayınlamak Yasaktır.|| Powered By Vadininsesi Tasarım Nazım Yeşil ||